אימון עיסקי

מה לעשות כשההימור גבוה, והרגשת הבטן שלך לא מספיקה

 מהו אימון לקבלת החלטות | כיצד אימון וייעוץ עיסקי יכולים לשדרג יכולות

אחד הנושאים שמעסיקים מנהלים היא קבלת החלטות נכונה. ומנהלים בכירים רבים ניגשים לאימון לקבלת החלטות , מתוך מטרה להגשים את החזון האישי והעיסקי וליישם את האסטרטגייה  שהם רוצים.

מהו אם כן,אימון לקבלת החלטות?

תחשוב אחורה לזמן שקיבלת הדרכה ממישהו. אולי זה היה דו"ח שכתבת בקולג ', והיה מישהו שיבחן עליו או ערך אותו.

חיפשת נקודת מבט חיצונית מכיוון שמצאת אותה כבעלת ערך. זה חל גם על עסקים. שאלות רבות שמופיעות גם בליווי סטארטאפים ואימון מנכ"לים:

מהו תהליך קבלת החלטות בתרחיש עסקי, ההימור הוא גבוה, הזמן והמשאבים מוגבלים, והתחרות היא קשה, כך שלעיתים לא מספיק להסתמך על הצוות הפנימי שלך ועל המעיים שלך.

על פי סקר שנערך על ידי Kabbage, 63% מבעלי העסקים חסרים ייעוץ מקצועי בעסק שלהם, אשר משפיע ישירות על צמיחתם. זו הסיבה שמועצה לייעוץ עסקי, אמון מוחי המורכב מחברים מחוץ לחברה, יכולה לעזור לעסק שלך על ידי מתן הכוונה שלא יסולא בפז ונקודת מבט חיצונית.

ללא ספק, נקודת מבט של גורם חיצוני יכולה להועיל לעסק שלך. אך כיצד נקודת מבט חיצונית משפיעה על הצמיחה העסקית?

זה עוזר לך לראות את התמונה הגדולה יותר.

שלא כמוך והצוות שלך, מומחה חיצוני אינו נתקע בדרישות היומיומיות של העסק שלך, כך שהם יוכלו לראות את התמונה הרחבה יותר ולעזור לך לשים עין בפרס|

אימון לקבלת החלטות
אימון לקבלת החלטות

נראה כי מצוקת זמן וניהול זמן מהווים מחסום ארגוני מגדיר אצל חברות רבות כיום, כאשר מרבית היזמים מודים כי אינם יכולים למצוא את הזמן להתמקד בחזונות אסטרטגיים. קל להתרכז בפעילות השוטפת של העסק, ולהשאיר אותך עם נקודת מבט מוגבלת על העסק שלך. בנוסף לעומס העבודה, זה יכול להיות מאתגר לעמוד בקצב המגמות בשוק. בבואינו לשוחח עם בעלי חברות, בנוגע לניהול נכון, הנושא המרכי שעולה הוא קבלת החלטות. אימון וייעוץ בנושא זה , עוסק בניתוח ויותר חשוב ביישום.

כאן נכנסת מועצה מייעצת לעסקים. יועצים חיצוניים יכולים לספק תובנות בעלות ערך שההנהלה העליונה יכולה להתעלם מהם בקלות, מכיוון שהם נוטים להיות שקועים כל כך בניהול העסק שלהם.

התוצאה היא -> חשיבה חדשה.

טבעי לפתח ראיית מנהרה. יש לנו רגשות הקשורים להשקעות שלנו ולעסקים שלנו, כך שלא קל להסתכל על הכל בצורה אובייקטיבית. בנוסף, אנו מתרגלים לעשות דברים בדרך מסוימת.

למומחים מבחוץ יש חוויות שונות משלך, והם מביאים דרכים חדשות ורעננות לגישה לנושא או הזדמנות. משמרות קטנות יכולות לחולל שינוי משמעותי בשורה התחתונה, וקבוצת ייעוץ עסקי יכולה להביא את המשמרת הנדרשת ביותר.

המטרה היא יציאה  הנוחות שלך.

סביר להניח ששמעת זאת פעמים רבות בעבר: "צמיחה מתרחשת מחוץ לאזור הנוחות שלך." קבוצת ייעוץ עסקי יכולה לשבש את אזור הנוחות שלך ולעזור לך לחשוב מחוץ לקופסה. הסיבה לכך היא שהם מסתכלים על העסק מבחוץ. לכן, נקודת מבט חיצונית יכולה לסייע בצמיחת הצמיחה על ידי טלטול ואתגר כל ההנחות הקיימות.

זה עוזר לשבור הרגלים ישנים.

מבלי שנבין זאת, כולנו יוצרים דפוסים ושיטות שעלולות איכשהו להזיק להצלחה העסקית שלנו. הבאת נקודת מבט חיצונית יכולה לעזור לך לשבור את ההרגלים האלה ולדחוף אותך לעשות דברים בדרך אחרת. לא כל הרעיונות החדשים יעבדו, אך חלקם עשויים לקבל תמורה גדולה.

זה מאפשר לך להשתמש בחוויה מגוונת.

יכול להיות שיש לך שנים רבות בתחום שלך, בעסקים או בתעשייה שלך, אך הניסיון שלך תמיד יהיה מוגבל. הבאת מומחיות חיצונית יכולה להוסיף לרמת הניסיון הנוכחית של העסק שלך ולהגדיר אותה למסלול צמיחה. יתר על כן, ניסיון מחוץ לנישה שלך יאפשר פתרונות יצירתיים ויצירתיים יותר מהקופסה. לאנשים שעבדו עבור ארגונים שונים ואפילו תעשיות יהיו פתרונות מוכחים ומוכשרים המבוססים על מה שראו עובדים בעבר.

זה עוזר לך להתפרק.

מקובל שעסקים נוקשים בדרכיהם, וכשזה קורה, זה מעכב את השקפתך, וזה הופך להיות קשה לנצל הזדמנויות חדשות. מומחים מבחוץ לעיתים קרובות דוחפים אותך מאזור הנוחות שלך, מה שמאפשר לך להיות זריז וגמיש יותר בגישה שלך, וזה משפיע על העסק שלך באופן חיובי.

זה עוזר לך להגיע לקהלים ושווקים חדשים.
יתכן שאתה מתעלם משווקי יעד פוטנציאליים או אפילו מתנכר לקהלים ספציפיים ואולי לא מודע לכך. מומחים מבחוץ יכולים לראות זאת ביתר קלות ולהפוך אותך למודע לאותו דבר. זה יכול לעזור לך להגיע לקהלים ושווקים חדשים.

זה עוזר לך לעשות יותר עם פחות.

כאשר עובדים עם זמן ומשאבים מוגבלים, מועצה לייעוץ עסקי מביאה רשת של אנשים ככל הנראה מחוץ לרשת המיידית שלך.

שימוש בפרספקטיבה חיצונית יכול להיות חזק עבור העסק שלך, וזה יכול להיות רק מה שאתה צריך כדי להגיע לשלב הבא. ועד ייעוץ עסקי שהוקם בקפידה יכול לעזור לך לא רק לקבל נקודת מבט חיצונית אלא גם לתדלק את צמיחת החברה שלך באופן אקספוננציאלי.

אשמח לענות על כל שאלה, ניר מקובסקי – ייעוץ עסקי לחברות 

אימון וליווי מנכ"לים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן