אימון עיסקי

תמ"א 38 גרסת ה WIFI - מרעיון לכסף בחשבון - ייעוץ עסקי לסטארטאפ

כיצד אימון עיסקי לסטארטאפ יכול לעזור לך?

רבים ברגע זה , מחליטים שהרעיון כה טוב ואז פועלים או ברישום פטנט ו/או פיתוח. בואו נהיה הראשונים בשוק, נגן לבל יגנבו. אלא לרוב מדובר בהחלטה , שסופה במבוי סתום. המוצר מגיע לסוף הפיתוח, מה שמכונה MVP, בשלב הזה רוב החברות מבקשות השקעה לשיווק ומכירות שכן תקציבן אזל, לרוב חברות אילו נתקעות כאן. הן נכנסות ל אזור הדמדומים, LIMBO, מחד על סף פריצה מאידך משקיעים מבוששים לבוא.

הדבר האיום, הנורא ביותר הוא המשפט , "אתם צוות מצויין", "רעיון נפלא" , תחזרו כשתהיה השקעה, תחזרו כשיהיו מכירות. באותה מידה שמשפט זה מעורר מוטיבציה בתחילה, לאחר סירובים רבים, הייאוש מכרסם, בביצת הסטארט אפ המוניטין של החברה מתחיל להיפגע, כי אנשים מדברים, ואם כל כך הרבה אנשים לא השקיעו, צריכה להיות סיבה מדוע.

על השקעות וליווי עיסקי להעלאת אטרקטיביות

בתור הזהב של שנות ה 90, לפני המשבר ב 2008, משקיעים היו משקיעים בכל רעיון מופרך ככל שהיה. יש אגדות אורבניות רבות. אלא שהמציאות השתנתה והאגדות נשארו.

מכיון שהרבה יותר קל היום לפתח חברה ולהקים מוצר, ריבוי החברות, הגלובליזציה יצרו תחרות קשה. לאחר המשבר הכלכלי האחרון, ועם ניסיון נצבר, התחילו המשקיעים למדל ולבדק תמהילים הסתברות של הצלחה. משקיעים מדברים על סיכוי של 1:10 (ובישראל שוב פחות מ 5% מצליחים , נמוך אף מכך), מה שמעלה את סף דרישות המשקיעים.

מה הקריטריונים, המשקיעים רוצים לשפר הסתברות להצלחה ולכן בתוך השיקולים היום, איכות הרעיון או ה IP לא מספיקה ויתכן שהיא רק 5 או 6 במעלה. מה כן חשוב אם כן?

יש שני מושגים ידועים POC ו MVP, אני רוצה לתת להם הגדרות חדשות .

רב המשקיעים, מחפשים POC, PROOF OF CASH או MVP MARKET VERIFIED PRODUCT.

כלומר רב המשקיעים יגידו, "תראו מכירות", תראו לי שאתם יודעים להגיע לשוק. אם אתם יודעים , שווה שאני אשקיע, ואם לא , לא משנה כמה כסף ניתן, עליכם להסביר מדוע לא יצרתם הכנסות עד כה.

במאמר מוסגר, רבים יקראו ויגידו , אם כך אפנה ישר להשקעה,רעיון על נייר, טעות זו, האם אתם הייתם נותנים מאות אלפי דולרים למישהו שאין לא ניסיון בהקמת מיזם.

8 מדדים להעלאת אטרקטיביות

מה שווי החברה שלך? – מלא השאלון הבא וקבל 8 מדדים ו BENCHMARKS לשוויה של החברה​

כיצד לשפר את אטרקטיביות החברה להשקעה​

accelerator program

אז מה אפשר לעשות, אם בכל זאת

  • צריך לשמור על אנרגיה גבוהה גישת המצליחן. כלומר המשקיע מחפש את הפנטזיונרים. בנוסף הוא רוצה לראות שאתם יודעים לבצע, לקבל החלטות "קשות" ויודעים לשפר עמדות אם צריך.
  • תהפכו את החברה שלכם אטרקטיבית להשקעה.
  • כאן הוטמע המושג "השבחת הנכס הטכנולוגי".

מספר אמצעים:בדיוק כמו דירה שאינה נמכרת, או דירה שנראה שאינה ראוייה עוד למגורים, ניתן לבצע תהליכי השבחה.

במקום לרדוף אחרי משקיעים לנסות לשכנע | ליווי עיסקי לסטארטאפים מנצח

1. HOME STYLING – לצרף שותף , "מייסד", אם רקורד של הצלחות בסטארט אפים ו/ או גיוסים. הצלחת אשר מעלה הסיכוי לגיוס נוסף ולרוב גם ערובה להצלחה. לרב מי שהצליח צבר כבר כשלונות קודם לכן, ייתכן ויודע מאיזה מלכודות להימנע, ויודעל הקים מיזם שכזה.2. "שיפוץ קל" – המרחק להשקע יכול להיות זעיר. דווקא לאחר סירובים רבים, ואין יכולת לחדור לשוק. אומרים רבים שאין הם מוכנים עוד להביא כסף מהבית. אלא לאורך הדרך כנראה שקיבלת משובים רבים באיזה תנאי כן תקבלו השקעה , לרוב משובים אילו לא מובנים. יש סיכוי שלווא דווקא הוספת תכונות ו/או שיפורים משמעותיים נדרשים. לפעמים נדרש תיקון נקודתי, מיקוד , אולי הפוך הורדת תכונות, יצירת מוצר איכותי, רזה יותר, אבל כזה שאולי תהיה נגיסה. בדיוק כמו בנדל"ן, צריך אריכטקט, מעצב, מישהו שינחה כיצד לוקחים את המשובים הרבים, כלל פארטו אומר , ששמונים אחוז ידברו על אותו הדבר ואז לתקן. בשלב הזה כדאי אולי לקחת איש שיווק מיקצוען, איש פיתוח עיסקי. הקשרים של איש שכזה יכולים לפתח דלתות.3. תמ"א 38 תכנית מתאר איכותית ליצירת שיפור , 30 ימים , 8% דרך שלושה פרמטרים:

  • תשתית ניהולית, מכירות, אטרקטיביות להשקעה
  • תשתית ניהולית – שדרוג נהלי עבודה, יעדים, נהלי פיתוח, QA ועוד
  • מכירות – העלאת ריווחיות וסגירות עיסקה , ניתוח מה עובד , מה דורש שיפור. שידרוג מערך המכירות גם טכנולוגית וגם בפאן האימוני
  • אטרקטיביות להשקעה – חיזוק המותג , פרזנטציה והדגשת העובדה שהחברה יודעת להתייעל ולהשתדרג בכוחות עצמה , מה שמקטין סיכוי ומעלה הסיכוי לתשואה נאה.
  • בחלק מן הפעילות אנו יודעים לנתח המצב הקיים ולתת פתרונות ייחודיים.

להרבה חברות טכנולוגיות, יש מידע רב מהשוק. יש אפליקציות עם מאות אלפי כניסות או משתמשים, אך עדיין לא מספיק מכירות. החכמה לקחת את הנכס הטכנולוגי, לנתח הנתונים , את ממסדי הנתונים, לקוחות פוטנציאלים , קיימים או עברו, לבדוק ציפיות ודרישות משקיעים בתחום, ולהראות שיפור מתמיד של 8 אחוז בשלושים יום.דוגמאות:באפליקציות – ניתן להראות ירידה באחוזי נטישה, ניתן להראות עלייה בזמן, עלייה במספר משתמשים. הדבר דורש הבנה של מסלול הלקוחות, הבנת הכשלים והוצאת תובנות מתוך המידע הקיים. אמנם זה נשמע פשוט, אך ניתוח נתונים היא מומחיותבמוצרים טכנולוגיים אחרים – ניתן להראות שיפור בשיווק ובאחוזי סגירת עסקהנשמח לעזור לכם לייצר חברה שעובדת מתוך מצויינות, שיתוף פעולה והצלחה

נשמח לעזור לכם לייצר חברה שעובדת מתוך מצויינות, שיתוף פעולה והצלחה

דילוג לתוכן