אימון עיסקי
אימון עיסקי

 להגביר את המכירות החוזרות – כאסטרטגייה וחוסן עיסקי

 מכירות חוזרות הן "הגביע הקדוש", מלבד גיוס לקוחות חדשים,כל מחלקות המכירות של החברה אמורות לשים ערך זה בראש מעייניה. קבלת לקוחות חוזרים שוב ושוב עבור המוצרים או השירותים שלך צריכה להיות בראש יעדי המכירות של הצוות שלך.

 למרבה הצער, עסקים לפעמים שוכחים מטרה מכרעת זו במרדף אחר לקוחות חדשים. בלי לטפח באופן פעיל את אלה שרכשו את הסחורה או השירותים שלך בעבר, יש סיכון גדול לאבד אותם למתחרים – סיכון שאף עסק לא צריך לקחת.

להלן טיפים שכדאי לזכור כדי להגביר את המכירות החוזרות:

1. סגל תמיד שירות לקוחות יוצא מן הכלל.

כל עסק יודע שכרגע העסקת האנשים הנכונים היא אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפניהם. יחד עם זאת, חיוני להנחיל לכל עובד חדש ששירות לקוחות הוא בראש סדר העדיפויות שלך.

הזנחת הלקוחות הקיימים שלך על חשבון לקוחות חדשים משקפת "גישה שגורמת לנטישה של לקוחות", מציינת HubSpot. בכל עת, ודא שחברי הצוות "מציגים את שירות הלקוחות הטוב ביותר שלך לכל לקוח, ללא קשר אם זו הרכישה הראשונה או ה-100 שלהם."

2. רכוש מידע ליצירת קשר והשאר בקשר.

האם אתה רוכש באופן עקבי מידע ליצירת קשר – שם, מספר טלפון, דואר אלקטרוני וכתובות דואר – מכל לקוח שרוכש את ההצעות שלך? מידע זה מאפשר לך לשמור על קשר באמצעות קמפיינים ממוקדים בדוא"ל ו/או הודעות על מוצרים חדשים וסקרי לקוחות.

כמובן, לעולם אל תציק ללקוחות ללא צורך. יחד עם זאת, שמירה על קשר "מאפשרת לך לעסוק בהם בתנאים שלך, לא רק כשהם מחליטים לקנות איתך", מציין Business.com. גישה מותאמת אישית זו "מובילה דרך ארוכה לבניית קרבה חיובית (ועסק חוזר)."

3. השב בהקדם האפשרי לכל פניה או תלונה של לקוח.

עובדים הם אנשים עסוקים, אבל בכל פעם שלקוח פונה לעסק שלך, חשוב מאוד שמישהו יגיב מהר. הציעו דרכי תקשורת רבות ככל שתוכל (אימייל, טלפון, מדיה חברתית וכו'). ודא שלקוחות שואלים ישמעו בחזרה במסגרת זמן מקובלת, באופן אידיאלי, תוך 24 שעות.

מענה מהסוג הזה בזמן מחולל פלאים מבחינת איכות השירות. לקוחות רוצים לדעת שמעו אותם והתייחסו אליהם בכבוד.

5 דרכים בטוחות להגביר את המכירות החוזרות
מכירות חוזרות

4. שמור על פשטות

בעסקאות מקוונות, כל מכשול שלקוח נתקל בו מהווה תירוץ לקחת את העסק שלו למקום אחר. עסקים סובלים מהפסדים מלקוחות חוזרים "כשהם גורמים להם לעבור מספר שלבים בקופה או למלא טפסים מיותרים", מציין Connections Marketing. עשה כל שביכולתך כדי להבטיח ש"קונים שרוצים לחזור אחורה, לשנות הזמנה או להוסיף פריט אחר יוכלו לעשות זאת בקלות ובכמה שפחות צעדים."

רוצה תובנה נוספת? הורד פריטים לפרודוקטיביות לבעלי עסקים

5. למנף את הכוח של המדיה החברתית כדי לשמור על לקוחות נאמנים.

המדיה החברתית מתאימה באופן טבעי למסעות מכירות מוצלחים. כאשר אתה מייצר תוכן שימושי, "אתה יוצר קשר עם הלקוחות שלך, מה שיכול לתרגם להגדלת המכירות והנאמנות בטווח הארוך."

התמקד בשיתוף תוכן (פוסטים בבלוג, מאמרים, מסמכים לבנים, סרטונים וכו') הנמנע מקידום עצמי בוטה תוך מתן מידע שלקוחות יכולים להשתמש בהם באופן פעיל בחייהם ובעסקים שלהם. עודדו לקוחות לעקוב אחר פלטפורמות המדיה החברתית שלכם, ואז הציעו להם תוכן משמעותי שגורם להם לחזור לעוד. עוקבים נאמנים במדיה חברתית נשארים לרוב גם לקוחות קונים נאמנים.

רוצה ללמוד עוד איך לשמר את הלקוחות הנאמנים שלך? 

עוד על יצירת מכירות חוזרות

בדוק את "15 דרכים ללא עלות לשיפור שירות הלקוחות."

אשמח לענות על כל שאלה, ניר מקובסקי – ייעוץ עסקי לחברות 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן