אימון עיסקי
אימון עיסקי

האתגרים הנובעים מבעלות על עסק אינם דומים לשום דבר אחר ועל כך ותקבלו בטחון באימון הבכירים שלנו

אבל הבדידות אינה מחויבת המציאות, אם בעלי עסקים נפגשים עם קבוצה מסודרת של אנשים בעמדה דומה כדי לשוחח על בעיות במסגרת מועצה מייעצת של בעלי עסקים.

 

 

אצלנו ב-The Alternative Board (או בקיצור TAB) אנחנו שומעים לעתים קרובות מבעלי עסקים שהם מרגישים שהם לא יכולים לשתף כהלכה באתגרים הללו את חבריהם, משפחתם, העובדים, היועצים שלהם, ואפילו אנשים שהם מעסיקים כדי שינהלו להם את העסק. למעשה, שמענו בעלי עסקים רבים שמשתמשים במשפט "אני מרגיש בודד בפסגה". השילוב של מאמן עיסקי ו TAB הוא כאימון עיסקי לבכירים , בעלי חברות ומנכלים. נותן מעטפת שאין שני לה 

שירות לקוחת
ייעןץ אירגוני

the greatness of a
community is most
accurately measured by
the compassionate actions
of its members.

coretta scott kin

מה הופך מועצה מייעצת המורכבת מבעלי עסקים לשונה?

לפרטים נוספים על אימון בכירים ואימון מנכלים
צרו קשר

אימון מנכלים ובכירים באמצעות דירקטוריון חלופי. מועצה מייעצת מסורתית היא קבוצת אנשים שנבחרו אישית ונפגשים כדי לעזור לכוון את בעל העסק בקבלת החלטות קשות. אנשים אלה משלימים בדרך כלל את מומחיותו של בעל העסק, והם עשויים לכלול בעלי מקצוע שונים – החל מיועץ פיננסי או עורך דין ועד מומחה למכירות או איש שיווק.

פיתוח מנהלים
אימון עיסקי לחברות
מאמן עיסקי טוב
מאמן עיסקי
אימון עיסקי לחברות
פיתוח מנהלים
מאמן עיסקי
מאמן עיסקי טוב
ליווי עיסקי

מועצות מייעצות המורכבות מבעלי עסקים מהווים מרכיב מרכזי בעסקים גדולים כבר זמן רב, אבל בעליהם של עסקים בבעלות פרטית אינם מחזיקים בדרך כלל במשאבים הדרושים כדי להשתמש בהן. בנוסף, כאשר אתה שקוע בתוך בעיה עסקית, אפילו עצות של מומחים היושבים במועצה מייעצת הן דבר שלא ניתן להשוות אותו לעתים קרובות למצב בו אתה משתף את דאגותיך עם קבוצה של אנשים שלא רק שמבינים את העסק שלך אלא גם את הלחצים שאתה מתמודד מולם כבעל עסק.

זהו המקום בו מועצות מייעצות חיצוניות המורכבות מאנשים מקומיים שאף הם בעלי עסקים יכולות להיות בעלות ערך. הן מקרבות זה לזה אנשים בעלי חשיבה דומה ממגוון תחומים, היכולים לחלוק ביניהם תובנות ומומחיות כדי לעזור זה לזה לגרום לעסקים שלהם לצמוח. במועצות מסוג זה החברים נפגשים ביניהם כאנשים שווים במעמדם, עם מטרה משותפת להגדיל את החברות שלהם ולפתח מיומנויות כבעלי עסקים ומנהיגים. הדבר יוצר אוירה של כבוד הדדי ואמון, שבה החברים יכולים להיות כנים בנוגע לאתגרים ולשאלות עמם הם מתמודדים.

אימון בכירים
אימון בכירים

הקונספט של ברית של בעלי עסקים ואנשים מיומנים אחרים הדומים זה לזה בתחומי העיסוק הוצג לראשונה בספר "חשוב והתעשר" של נפוליון היל. הוא ממליץ על כך שבעלי עסקים יעבירו כל תוכנית שיש להם דרך מה שהוא קורא לה "ברית המוחות" שלהם. הוא כותב: "לאף אדם בודד אין מספיק ניסיון, השכלה, יכולת מולדת וידע כדי להבטיח צבירה של הון עצום ללא שיתוף פעולה עם אנשים אחרים".

לפרטים נוספים בנושא אימון בכירים ואימון מנכלים
צרו קשר

לא רק שבעלי עסקים אחרים מבינים בצורה מלאה יותר את הבעיה מולה אתה עומד, אלא שככל שהמועצה המייעצת של בעלי העסקים "מבשילה", החברים מתחילים להכיר טוב יותר את העסקים של החברים האחרים, ויכולים להציע תובנות מותאמות אישית בנוגע לדברים כמו כיצד להגביר את המכירות, איך לנהל את העסק בצורה יעילה יותר, ואיך לפתור בעיות מציקות הקשורות לכוח האדם.

וככל שהחברים במועצה המייעצת נעשים בקיאים יותר בעסקים של החברים האחרים, משהו מדהים מתרחש. אלן פישמן, מייסד ויושב ראש TAB, מסביר מדוע סוג כזה של מועצה הוא מוצלח כל-כך. "החברים נמצאים כאן כדי להיפתח ולספר על כל מיני דברים שהם לא מדברים עליהם עם אף אחד אחר", הוא אומר. "הם אף פעם לא משוחחים על הפחדים שלהם או על החלומות שלהם בנוגע למה שהעתיד טומן בחובו עם העובדים שלהם או אפילו עם המנהלים שלהם."

היכולת להיפתח בצורה כל-כך מלאה בתוך קבוצה של אנשים שניתן לסמוך עליהם מאפשרת לבעלי העסקים לא רק להגדיל את העסק שלהם אלא גם למצוא איזון אישי ומקצועי. חישבו על הנקודות הבאות כדי להבין טוב יותר כיצד מועצה מייעצת של בעלי עסקים יכולה לעזור לחברה שלכם – ולכם – לשגשג.

מי עשוי להפיק תועלת ממועצה מייעצת של בעלי עסקים?

בין אם העסק שלכם נמצא רק בשלבים ההתחלתיים שלו או שאתם נמצאים בשטח כבר לא מעט זמן, תפיקו תועלת ממועצה מייעצת של בעלי עסקים. אל תפחיתו בערכה של העוצמה שיכולה להיות לקבוצה של בעלי עסקים החושבים בצורה דומה כאשר הם ממקדים את תשומת הלב ויכולת השיפוט שלהם באותן מטרות.

היתרונות חלים על כל תחום עסקי, כגון שירותים מקצועיים, מסחר סיטונאי וקמעונאי, ייצור, בניה, פיננסים, ביטוח ונדל"ן.

ניסיון להשתלב במועצה מייעצת של בעלי עסקים הוא מהלך חכם עבור בעל עסק אשר:

green gear 3

מפעיל עסק באופן חלק כבר זמן מה אך מעוניין להגביר את הצמיחה.

green gear 3

שוקל לפנות לכיוון עסקי חדש ועומד להיכנס לטריטוריה לא מוכרת.

green gear 3

יודע שהעסק שלו תקוע בשגרה מסוימת ואינו בטוח כיצד לצאת ממנה.

green gear 3

שוקל להעביר את הניהול – במיוחד לבן משפחה – וזקוק ליעוץ.

green gear 3

מרגיש שהוא זקוק לעזרה קבועה בתחומי השיווק, גיוס כוח האדם, ניהול העובדים וענייני יומיום אחרים.

green gear 3

מעוניין לנהל את העסק בצורה יעילה יותר על מנת לשפר את האיזון בין העבודה לבין חייו הפרטיים.

green gear 3

רכש ממש לאחרונה עסק חדש ומעוניין בהכוונה של מומחים.

green gear 3

מעוניין למכור עסק ורוצה להפוך אותו לאטרקטיבי יותר לקונים הפוטנציאליים.

בקצרה, מועצת מנהלים של בעלי עסקים הוא מהלך חכם עבור כל בעל עסק המעוניין להשתפר הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית.

לפרטים נוספים
צרו קשר

ערכה של מועצה מייעצת

חברות במועצה מייעצת של בעלי עסקים מניבה יותר מאשר רק הגדלה של הכנסות החברה. הניסיון מראה שלעתים קרובות חברי המועצה חווים עליה באיכות החיים שלהם עקב השיפור באיזון בין העבודה לחיים הפרטיים, לומדים כיצד להילחם טוב יותר בשחיקה, ואפילו עובדים על היחסים הבין אישיים שלהם.

שיפור יכולות הליבה שלכם

לכל בעל עסק יש חוזקות ונקודות חולשה ספציפיות – ואפילו אנשי אשכולות יכולים להפיק תועלת מסיוע מעמיק יותר בתחומים מסוימים. יתכן שאתם מצוינים בשמירה על הסדר בעסק שלכם מבחינה פיננסית ובמציאת מוקדי אי יעילות, אבל פחות מיומנים בתקשורת עם העובדים או בפיתוח אסטרטגיית שיווק.כל חבר במועצה מייעצת של בעלי עסקים יבוא עם מערכת שונה וייחודית של חוזקות ונקודות חולשה כפי שהוכח בעולם הממשי. הדבר הופך מועצה כזו לכלי רב עוצמה המאפשר לבעלי עסקים להשלים את הפערים שיש לכל אחד מהם בידע ולהגדיל את היכולות שלהם בתחומים אחרים. בנוסף לכך שתקבלו עצות, תהיה לכם גם הזדמנות לחלוק את הידע שיש לכם. הדבר מאתגר אתכם לצמוח ואף מעניק לכם הזדמנות לעזור לבעלי עסקים אחרים.בונוס נוסף הוא שבעוד שבעלי עסקים רבים מרגישים שקשה להם להודות בפגיעות שלהם או בפערי הידע שיש להם בפני אנשים אחרים, מועצה מייעצת מסוג זה מהווה מקום בטוח שבו תוכלו לבחון את העוצמות שלכם ולצמוח מבחינה מקצועית.

עזרה בהערכת רעיונות ואסטרטגיות חדשות

האם אתם שוברים את הראש בקשר לרעיון חדש להגדלת העסק? שוקלים הזדמנות עסקית אפשרית? הנה עוד מקום שבו ניסיונם של חברי המועצה המייעצת שלכם בעולם הממשי יכול להועיל.העלאת אסטרטגיות צמיחה אפקטיביות לעסק, אסטרטגיות שיווק, אסטרטגיות העברה של ניהול העסק לאדם אחר וכדומה – יכולה להיות קשה. אימוץ עצות גנריות בעסק הספציפי שלכם הוא אתגר, והניסיון להעריך האם אסטרטגיה ספציפית תצליח או לא הוא קל יותר כשמקבלים עזרה מבעלי עסקים מנוסים אחרים. במועצה המכילה חברים מגוונים, יש סיכוי גבוה שאחד מהם נתקל במצב שאתו אתם מתמודדים ויכול להעניק לכם יעוץ מותאם אישית.חברי המועצה שלכם יכולים גם לעזור לכם לשאול את השאלות הקשות והקריטיות שצריך לשאול או להציע רעיונות והסתייגויות על בסיס ניסיונם האישי. הם יכולים לעזור לכם לחשוף דברים שאינכם רואים ולהציף פערים בקו המחשבה שלכם כדי להבטיח שהאסטרטגיה שלכם אינה מכילה חורים.

כאשר אתם מסתכלים על העסק שלכם יותר מדי מקרוב, יכול להיות קשה להבחין בבעיות או הזדמנויות שאולי ברורות כשמש למישהו אחר. טיפוח קבוצה של צופים חיצוניים ובלתי משוחדים היא דרך נהדרת להרחיב את נקודת המבט שלכם (זה יכול להועיל במיוחד בעסקים בבעלות משפחתית, שלעתים קרובות סובלים מהסתמכות על עצותיהם של אנשים רבים מדי עם נקודות מבט דומות מאד).זהו אחד היתרונות הגדולים ביותר של מועצה המורכבת מחברים העוסקים בתחומים שונים. בעל עסק שבילה 40 שנה בייצור יוכל להעלות שאלות ורעיונות ייחודיים כשינסה לסייע לעסק סיטונאי. השאלות והרעיונות הללו יוכלו להוביל להברקות ממשיות, בעוד שאם הייתם מעלים את הבעיה שלכם בפני קבוצה הכוללת רק סיטונאים, יתכן שהייתם שומעים רק עצות סטנדרטיות המקובלות בתחום.העלאת אסטרטגיות צמיחה אפקטיביות לעסק, אסטרטגיות שיווק, אסטרטגיות העברה של ניהול העסק לאדם אחר וכדומה – יכולה להיות קשה. אימוץ עצות גנריות בעסק הספציפי שלכם הוא אתגר, והניסיון להעריך האם אסטרטגיה ספציפית תצליח או לא הוא קל יותר כשמקבלים עזרה מבעלי עסקים מנוסים אחרים. במועצה המכילה חברים מגוונים, יש סיכוי גבוה שאחד מהם נתקל במצב שאתו אתם מתמודדים ויכול להעניק לכם יעוץ מותאם אישית.חברי המועצה שלכם יכולים גם לעזור לכם לשאול את השאלות הקשות והקריטיות שצריך לשאול או להציע רעיונות והסתייגויות על בסיס ניסיונם האישי. הם יכולים לעזור לכם לחשוף דברים שאינכם רואים ולהציף פערים בקו המחשבה שלכם כדי להבטיח שהאסטרטגיה שלכם אינה מכילה חורים.

מנהלי עסקים רבים מצטיינים בעמידה ביעדים היומיומיים של העסק. אבל יעדים השייכים לתמונה הרחבה יותר ושמטרתם היא להרחיב את העסק – כמו יישום אסטרטגיית שיווק חדשה או ביצוע רישות (networking) עם שותפים עסקיים פוטנציאליים – נעשים לעתים קרובות על אש קטנה בלבד.מועצה מייעצת המורכבת מבעלי עסקים מסייעת בהגברת האחריות שלכם כדי שלא תוותרו על המטרות המהוות חלק מהתמונה הגדולה יותר. הידיעה שתצטרכו להיכנס לפגישה הבאה ולדווח על התקדמותכם יוצרת לחץ חיובי לבצע את הדברים שבאמת יצמיחו את העסק שלכם.בנוסף להפעלת לחץ קבוצתי והגברת האחריות שלכם, חברים במועצה יכולים לעזור לכם להבין מדוע אתם מתקשים להגיע לציוני דרך או יעדים מסוימים. הם יכולים לסייע לכם לזהות אילו בעיות מעכבות אתכם או לערוך עמכם סיעור מוחות במטרה לחשוב על דרכים לסלק מחסומים מהדרך.

מה צריך לשקול כשמצטרפים למועצה מייעצת של בעלי עסקים?

מועצות רבות יאפשרו לכם להגיע לישיבה אחת או שתיים כאורחים לפני שתחליטו להצטרף. זה רעיון טוב מכיוון שזה מאפשר לכם לראות את הדינמיקה הקבוצתית בפעולה ומעניק לכם תחושה טובה יותר לגבי התאמת הקבוצה הספציפית לצרכיכם.כשאתם מנסים להחליט אם מועצה מסוימת מתאימה לכם, שקלו את הנקודות להלן לפני קבלת ההחלטה.

החברים

מיהם החברים הנוכחיים? מאילו סוגי מקצועות ותחומים הם מגיעים? האם יש להם ניסיון מגוון ונושאי עיסוק מגוונים? כלים שימושיים לבדיקת החברים הנוכחיים במועצה מייעצת פוטנציאלית של בעלי עסקים הם LinkedIn וגוגל.

במועצה המייעצת חשוב שהחברים יגיעו מתחומים שונים ולא יתחרו זה בזה. הקונספט עובד על בסיס של פתיחות, ואתם לא תהיו פתוחים אל מתחרה מהתחום שלכם.

השקעת הזמן

כמה מזמנכם תצטרכו להשקיע במועצה המייעצת מדי חודש? מהי תדירות המפגשים וכמה זמן הם נמשכים? מעבר למפגשים, האם יש דרישות זמן נוספות כגון ציפייה לפעילות התנדבותית או לקבלת אימון עסקי מגורם חיצוני?

לפרטים נוספים
צרו קשר

השקעה כספית

מהי העלות השנתית או החודשית? עד כמה העסק שלכם יצטרך לצמוח (או כמה לקוחות חדשים תצטרכו להכניס) כדי להרוויח מן ההשקעה של ההצטרפות למועצה? האם נראה שהמועצה תעניק לפחות את זה או אפילו יותר מכך?

המנחה

המנחה או יושב הראש הוא הגורם המרכזי המשפיע על האופן בו המועצה מתפקדת. אם אתם שוקלים להצטרף למועצה, בקשו לפגוש אדם זה פנים אל פנים כדי להבין את האישיות והסגנון שלו. שימו לב לאופן בו הוא מנהל את הישיבה אם אתם מגיעים לפגישת ניסיון. האם הוא מנהל אותה ביעילות? האם אתם מסכימים עם התובנות וההצעות שהוא נותן לחברים האחרים?

המחויבות שלכם להיות פתוחים

ישנם שני דברים אחרונים משמעותיים שחשובים להצלחתה של מועצה מייעצת המורכבת מבעלי עסקים: הנכונות לחלוק עצות והפתיחות לקבל עצות. שאלו את עצמכם אם יש לכם נכונות להיות מספיק פגיעים, כך שתוכלו ללמוד ולצמוח יחד עם שאר חברי המועצה. האם אתה מוכנים לחלוק אתגרים שאתם עוברים בעצמכם ולגלות אמפתיה בנוגע לאתגרים שעוברים אחרים? האם אתם מוכנים לשמוע (ולהציע) עצות שאינן תמיד נעימות?

מועצה מייעצת של בעלי עסקים נפגשת בדרך כלל אחת לחודש בהנחיית מנחה מוסמך, ומורכבת מקבוצה אינטימית של 10 חברים פחות או יותר. חברים אלה מגיעים ממגוון תחומי עיסוק, ותורמים לקבוצה סוגים רבים של ידע וניסיון במטרה לעזור זה לזה לפתור אתגרים ולנצל הזדמנויות חדשות.בישיבת מועצה טיפוסית החברים מקבלים אפשרות לברך זה את זה ולהתעדכן, ולאחר מכן לומדים דבר מה חדש ויישומי בנושא עסקי או בנוגע למגמה עכשווית כלשהי. בשלב הבא עוברים סביב השולחן, אחד אחד, כדי שכל חבר יוכל לשתף בבעיה ספציפית או במצב ספציפי שהוא מעוניין לקבל עליו פרספקטיבה חדשה. החברים האחרים במועצה שואלים שאלות הבהרה ונותנים עצות.

כעת החברים מכינים רשימה של מטרותיהם ל-30 הימים הבאים, לרבעון הבא ולשנה הקרובה. זהו המקום בו נכנס היבט הגברת האחריות, והחברים מסייעים זה לזה להבין מדוע לא עמדו עדיין ביעדים מסוימים, ועורכים סיעור מוחות כדי לראות כיצד המועצה תוכל לעזור. לסיום, החברים קובעים את סדר היום לישיבת המועצה הבאה.

על מנת לממש את היתרונות הגדולים של מועצה מייעצת של בעלי עסקים, חשוב ליצור מרחב בטוח ונוח שבו בעלי העסקים יוכלו להפוך לפגיעים, לשתף את בעיותיהם ולבקש עצות. מכיוון שמועלות סוגיות רגישות, בעלי העסקים חייבים לבנות אמון, כך

שיוכלו להרגיש שמידע חסוי לא יעזוב את החדר ושהרעיונות והדאגות שלהם יזכו ליחס מכבד מצד חבריהם.

חשוב לעזור לחברים להסיר את "השריון המילולי" שלהם ולתקשר זה עם זה בצורה זהירה ושקולה שלא תעורר צורך להתגונן.

 

אימון עיסקי לחברות

בסקר שנערך בקרב חברי מועצה מייעצת של בעלי עסקים הדומה לשלנו, אמרו 70% מהחברים כי העסק שלהם מרוויח יותר ומכניס יותר כסף ממכירות מאז שהצטרפו למועצה. רוב מרשים של 90% אמרו ששיפרו את יכולתם לטפל בסוגיות הקשורות לכוח אדם / לנושאים ארגוניים מאז שהצטרפו.

 

בנוסף, מרבית החברים הצהירו שהיה להם החזר גבוה על ההשקעה בדמי החברות.

מעבר למועצות מייעצות של בעלי עסקים, חברתנו מציעה לחברים אימון מקצועי ושירותי יעוץ, בנוסף להזדמנויות רבות ערך לבצע רישות ולגישה למשאבים עסקיים ייחודיים.

לפרטים נוספים
צרו קשר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן