אימון עיסקי
אימון עיסקי

יזם ? איך להשקיע בעצמך זה בעצם להגדיל את העסק.

1. חוק פארטו – 80/20

איך במקום לבצע 10 פעולות תבצע רק 2 ועדיין תקבל את אותה תוצאה?

אחד הדברים החשובים ביותר בחוק הזה זה הזיהוי – אנחנו צריכים לזהות מהם 20% מהפעולות האפקטיביות ביותר שמביאות לנו את 80% מהתוצאות… בעולם ההייטק יש שיטה שלמה (AGILE) וזה בגדול אומר שאנחנו צריכים לקחת את המינימום הנדרש על מנת להגיע אל התוצאה הסופית, זה אומר שהתכנון שלנו חייב להיות מדוייק להפליא עד כדי כך שנדע בדיוק מה יהיו המינימום פעולות אשר יביאו לנו את הכסף הגדול הביתה.

פיתוח עסקי

 

2. דד ליינים – מה הסיפור איתם?

מי שהיה בעברו שכיר יודע שאין דבר משגע יותר מאשר מהדד-ליינים הרצחניים שהבוסים מציבים , זה גורם לנו להיות בלחץ , לא לישון ,להשתגע שעות בעבודה, ובעיקר לעשות הכל כדי שזה יהיה מוכן בזמן. מה ששופך הרבה אור על התיאוריה שלי, כיוון שלאורך השנים זיהיתי שלא משנה כמה זמן הקצבתי לעצמי וללקוחות לסיים למלא אחר המשימות, בסופו של דבר זה תמיד עמד בדד-ליין… יש משהו בדד-ליינים שהופך

אותם לכמו מדחסת יכולות, פתאום אנחנו מבינים תוך כדי תנועה מה הדברים החשובים באמת ומבצעים רק אותם. בפעם הבאה שאתה ניגש למשימה גדולה נסה לקחת הערכה גסה של זמנים ולתחום את זה בדד-ליין של שליש מהזמן לפחות. וככה כל פעם אנחנו נמצא את עצמנו דוחסים פי 3 פעולות בשליש מהזמן. עדיף לשים דד-ליין רצחני ולעמוד בו למחצה מאשר להציב דד-ליין רחוק שלא ממצה את היכולות האמיתיות שלנו.

3. זוללי אנרגיה – איך תזהה אותם?

הם מתחפשים למשפחה שלך , לחברים הכי טובים שלך ואפילו לשכן מהדירה ממול , זוללי האנרגיה נמצאים בכל רמזור , פינה ומתחת לכל אבן… איך נזהה אותם ונטהר את החיים שלנו מהם? אנחנו משקפים את הממוצע של 5 האנשים הקרובים אלינו ביותר , אז אנחנו רוצים לטהר את הסביבה שלנו ככל שניתן , זוללי אנרגיה בדרך כלל תמיד מתלוננים ומקטרים על כל דבר ,ידברו תמיד על הפחדים שלהם וישליכו אותם עליכם. אז ההמלצה שלי אליכם היא ללכת ולחפש מעגלים חברתיים מומלץ מאוד אירועי נטוורקינג כיוון ששם בדרך כלל תמצא אנשים שדומים מאוד לך ולשאיפות שלך ומאוד מחוייבים לתהליך כאשר בסיום המפגש אתם יוצאים עם המון מוטיבציה ורעב מטורף להצליח.

4. להבין מתי אנחנו צריכים מנוחה ,הטענה והתנתקות טוטאלית (רמז: לתזמן מראש)

קחו יום חופש. זה לא מותרות אלא חובה. תזמנו מראש מחזורי עשייה , אם אתם מוצאים את עצמכם פחות אנרגטיים לקראת סוף החודש – פשוט קחו יום חופש ולכו לספא , לטיול בפארק , או סתם לשבת מול הים… תמצאו כל אחד ומה שמטעין אותו. תזמנו מראש את יום ההטענה שלכם ותפנו את היומן לגמרי ביום הזה ותודיעו ללקוחות שאתם לא פעילים ביום הזה. תודו לי אחר כך.

5. לשמור על כושר גבוה – אם אתה רוצה ביצועים גבוהים אתה צריך לתרגל ביצועי קצה כל פעם מחדש.

לא סתם יש משפט שאומר "נפש בריאה בגוף בריא" שאני יוצא להליכה אפילו קצרה של 15-30 דק' אני מוצא את עצמי מכניס חמצן עמוק ומאפשר למוח והגוף להגביר ביצועים, הכי ברור רואים את זה כשמתחילים להתאמן אחרי תקופה ארוכה , בהתחלה זה קצת מקרטע ואז כל שבוע אנחנו מגבירים את הביצועים – אותו הדבר עם הגוף שלנו, הוא צריך לחיות באינטרוולים גבוהים כדי שנכל לייצר ממנו ביצועים גבוהים. אנחנו לא יכולים לנסוע בסובארו ולרצות ביצועים של מרצדס זה פשוט לא יקרה.

מוזמנים לקרוא עוד על ליווי סטארטאפים

אני כאן לכל שאלה, ניר מקובסקי – ליווי עסקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן