אימון עיסקי
אימון עיסקי

כיצד בונים אסטרטגיה שיווקית מנצחת?

במאמר זה נדון ונתן כלים לבניית אסטרטגית שיווק שתגדיל מכירות  | התשובה נעוצה במעבר מאסטרטגיית שירות לאסטרטגיית מוצר | מדוע זה חשוב | איך עושים זאת | מה זה מאפשר | מה תקבלו. התמודדות עם משברים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, יצירת צמיחה עיסקית ויציאה ממשבר, הפכו לאתגר גדול עבור עסקים רבים, כמו גם לאתגר גדול עוד יותר עבור עסקים המספקים שירות. שירותים המכוונים אל האדם הפרטי כמו הסעדה, פנאי ויצירה, אירועים וענף הכושר נסגרו בעקבות תקנות שונות, או הצטמצמו משמעותית מאי-הרצון של הלקוח במגע אישי והצורך לחסוך בתקופה הקשה. כל זאת דורש אסטרטגייה.

אסטרטגיה שיווקית מנצחת

 

 

ספקי שירותים עסקיים נפגעו גם הם באופן חמור, בעקבות קיצוצים בספקים ויועצים מתוך מצוקה כלכלית או הרצון להגן על עובדי החברה העובדים במשרה מלאה. העבודה מהבית, למרות יתרונותיה הידועים, גרמה לביקוש יורד לעובדי הקבלן כמו מאבטחים או מנקים ועוד. בנוסף, ביטול פרויקטים לטווח הארוך והתמקדות בפרויקטים קצרי טווח, גרמו לטלטלות וחוסר יציבות עבור ספקי שירותים בכל התחומים.

יחד עם זאת, ספקי שירות רבים, הפכו את התקופה המאתגרת להזדמנות של ממש- והפכו את השירות שלהם למוצר! לא מעט עבודה, אסטרטגיית שיווק מנצחת, אסטרטגיית הגדלת מכירות חדשה ויצירת הכנסה פאסיבית הם רק חלק קטן ממגוון פעולות גדול ליצירת צמיחה עיסקית! אז, איך עושים את זה? בהדרגה כמובן! ולפניכם, הטיפים המובילים ליצירת צמיחה עיסקית ויציאה ממשבר, המשיכו לקרוא:

מוצאים את הנישה ליצירת צמיחה עיסקית

כיצד אסטרטגייה שיווקית מייצרת פתרון?

הנישה, פלח השוק וקהל היעד המתאים ביותר, היא חלק בלתי נפרד מיצירת כל אסטרטגיית שיווק. כאשר מספקים שירות, במקרים רבים וכחלק מיתרונות השירות, נתאים אותו אל הלקוח. אך כשמדובר במוצר, הגמישות יורדת- וגודל הצורך במציאת נישה אידיאלית ומדויקת, כזאת שתסייע ליציאה ממשבר והגדלת מכירות. עם הנישה הנכונה, ניצור את המוצר המתאים באופן מושלם ללקוח.

את השירות שלכם, הפכו למוצר המיועד לקבוצה קטנה אך איכותית של לקוחות, אשר עבורם, יענה המוצר על כל צורך! את חווית המסעדה לדוגמא- ניתן להפוך למשלוחי גורמה המעניקים חוויה ולא מזון טעים בלבד, ליווי והדרכה ניתן להפוך לקורס ממוקד ומקיף המעניק כלים לצמיחה. גם צמצום הייעוץ העסקי שהיה רב-תחומי, ניתן לצמצם לתחום אחד בלבד- אך כזה שהלקוח אינו יכול בלעדיו ולמרות המשבר, יפנה ליועץ וירכוש את שירותיו.

 מוסיפים ערך – משירות למוצר

בהמשך לאסטרטגיית השיווק ואחרי שמצאנו את הנישה שלנו, חלק בלתי נפרד מיצירת צמיחה עיסקית הוא להעניק ללקוח מוצר עם ערך, להדגיש את היתרונות של המוצר החדש שלנו, לבלוט מעל המתחרים ועוד. את השירותים השונים שהצעתם עד היום, מומלץ להכניס אל רשימה מסודרת, לדרג את חשיבותם והביקוש שלהם, כמו גם באופן כנה- את היכולת שלכם לספק אותם, על הצד הטוב ביותר.

את המוצר החדש, מומלץ לבסס על המוצרים, השירותים, כמו גם כלל הפעילות העסקית שלכם עד היום. כמו כן, במקביל להתבוננות בעסק שלכם, מומלץ לבצע מחקר מתחרים, סקר שוק, נקודות חוזק וחולשה ועוד. כך נקבל תמונה כוללת ומקיפה, שתסייע לנו בהמשך ולכל אורך הדרך.

מוצאים פתרון דרך אסטרטגייה שיווקית

האם המוצר החדש מוצא פתרון לבעיה? זו השאלה הראשונה שעולה לאחר שמצאתם את הנישה והערך הייחודי. אם יש בעיה ולכם יש את הפתרון עבורה- המוצר והעסק כולו, בהחלט מתקדמים אל המקום הנכון:

המסעדות סגורות? ערכה טעימה לבישול ביתי וחוויה מהנה! הלקוח לא מצליח לאתר לקוחות חדשים? חבילת שיווק ופרסום אינטרנטי, מיועדת ומותאמת לסוג העסק! הפגישות העסקיות החשובות ביותר עברו לזום, אך אינכם נראים מקצועיים מספיק? מוזמנים לרכוש מצלמה מקצועית ומיקרופון מתקדם!

אסטרטגיה שיווקית למיתוג מנצח 

בין אם מדובר במוצר החדש, או בין אם מדובר בשירות או מוצר קיים שיש צורך להרים- המיתוג הנכון הוא כלי חשוב בדרך ליצירת צמיחה עיסקית ויציאה ממשבר! זכרו, גם אם העובדות אומרות שברשותכם המוצר המוביל ביותר בשוק- זה לא ישנה הרבה, אם הלקוח אינו חושב כך בעצמו.

להפיכת המוצר לאטרקטיבי בעיני הלקוח חשיבות עצומה! לכן, כחלק מאסטרטגיית שיווק, מיתוג ומכירות- נקדיש זמן, תשומת לב ומחשבה לכל הקשור במיתוג. מטרתנו היא להפוך את המוצר לאטרקטיבי יותר, למוצר הנשאר בזכרון ובתת-מודע, כזה שנותן הרגשה שכל אדם עם מעט עניין בנישה או במוצר, אכן זקוק לו.

 מתמקדים במה שחשוב – יציאה לצמיחה

גם למוצר עם מקסימום פוטנציאל, אתגרים הקיימים בכל מוצר, כמו גם לא מעט אתגרים הייחודיים לו. בעוד את האתגרים הייחודיים נלמד בעבודה מקיפה וייסודית, יש להמנע מקיצורי דרך- ולהקדיש מחשבה לכל ההיבטים השונים הנלווים אל כל מוצר:

תמחור נכון, עלויות ייצור, עלויות תפעול, בניית מערך מכירות שיתאים למוצר הכולל טיפול בהתנגדויות. כוח האדם הנדרש לפעילות היומיומית של העסק בעקבות המוצר החדש, מינוף וייעול שעות העבודה, כמו גם שירות לקוחות ואחריות למוצר- אלה הן דוגמאות להיבטים השונים שיש להתייחס אליהם. אמנם נדרשת כאן עבודה יעילה וממוקדת- אך ביצוע העבודה הינו קריטי להצלחה ובעל תוצאות לטווח הארוך.

התמודדות עם משברים, יצירת צמיחה עיסקית, אסטרטגיית שיווק ועוד!

עסקים רבים, נאלצו להתמודד ולהסתגל אל מציאות חדשה בן-לילה בעקבות משבר הקורונה. אותם העסקים, נחשפו אל לא מעט תחומים או נושאים שהוזכרו כאן במאמר לראשונה- ובאופן טבעי, נתפס המצב החדש כמאיים.

בין אם מדובר בעסק קטן או בינוני, סטארטאפ בכל שלב ואפילו ארגון גדול- זכרו שאתם לא לבד! ייעוץ עיסקי אימון עיסקי או יועץ שיווק, יציעו ליווי וסיוע יעיל לעסק, כמו גם לכל צורך נקודתי או מקיף עבורו. אני מזמין אתכם להתייעץ איתי בכל עת, למידע נוסף וכל שאלה.

שאלון אסתרטגי בלינק הבאשאלון אסטרטגיה

אשמח לענות על כל שאלה, ניר מקובסקי – ייעוץ עסקי לחברות 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן