אימון עיסקי

איך תכנון אסטרטגי יכול לעזור לך להצמיח החברה

מאמר זה יעסוק בבניית תיכנון אסטרטגי | מדוע תיכנון חשוב | איך תיכנון אסטרטגי יכול לקדם את העסק שלך | איך בונים תכנון פרקטי  ולא תכנית עיסקית תאורטית. כמו כן נדון בשאלה תכנית עיסקית או תכנית אסטרטגית.\

שמעתם רבות על בנית תכנית, מה כבר אפשר לחדש? המטרה של פוסט זה היא לא בללמד חדש, אלא ליישם בדרך פשוטה, ממחר בבוקר. 

תכנון אסטרטגי הוא פעילות מנהיגותית עסקית המזהה יעדים, יוצרת אסטרטגיות עסקיות שנועדו להשיג יעדים אלו, מיישמת פעולות סביב אסטרטגיות אלו, ואז ממשיכה להעריך את האפקטיביות של ביצוע התוכנית. הכל מסתכם במקום שבו העסק שלך עומד כרגע, היכן אתה רוצה שהעסק שלך יהיה מחר, איך לעזאזל אתה מתכוון להגיע לשם, ואילו מדדי ביצועים מרכזיים הם הסימנים להצלחת התוכנית שלך.

תכנית עיסקית – היא לרוב תכנית פיננסית. תכנית וירוטאלית שנועדה לבדק את היתכנות הפרוייקט. לא אחת מגיעים לקוחות, שמבקשים תכנית שכזו.

נתחיל בכך שזה חשוב  וקריטי. לא היינו קונים בית מבלי לראות תכניות או הדמיה. כמו בקניית ביית, היינו רוצים לקראות שהבית הוא "ריווחי", קרי יש בו מקום איחסון , אפשר לגדול איתוץ

אלא שלרוב זה תכנית וירטואלית , איתה הולכים לבנק, לוקחים מימון. בנוסף כשאנו קונים בית, נבדק את בתי הספר מסביב , תכניות עירוניות, תחבורה ועוד. שקול ל SWOT. אילו הם שיקולים אסטרטגיים

החיים האמיתיים מתחילים אחרי ונדרשים: תכנית פעולות, עיצוב הבית ועוד.

 

בניית תיכנון אסטרטגי

יצירת תוכנית אסטרטגית דורשת עבודה, אבל היא לא צריכה להיות קשה במיוחד. למעשה, כמעט כל התוכניות האסטרטגיות יצאו לדרך עם סט דומה של אבני בניין.

כשאתה מניח את הבסיס לתוכנית האסטרטגית שלך:

1. העריכו במדויק היכן עומד העסק שלכם כיום. מהן יכולות הליבה והצעות הערך שלך? מה מעמדה שלך בשוק? מי המתחרים שלך? אם התשובות לשאלות אלו אינן ברורות, שקול לבצע ניתוח SWOT (חוזקות, חולשות, הזדמנויות ואיומים). הבנה ברורה ומדויקת של נקודת ההתחלה שלך תעזור מאוד בשלבים הבאים בתהליך התכנון האסטרטגי.

2. הגדר את המטרות שלך. מה הייעוד שלך והחזון שלך לעתיד? איפה אתה רוצה שהעסק שלך יהיה שנה, חמש שנים או אפילו עשור בהמשך? על ידי הגדרת היעדים שלך מההתחלה של התכנון האסטרטגי, אתה מסוגל לתעדף טוב יותר פעילויות ותשומת לב לאורך תהליך הביצוע. קרא את "ערב עובדים בהגדרת יעדים וקצור את הפירות".

strategic planning logo

לתכניות ליווי ייחודיות וסדנאות צרו קשר

השנה זו השנה שלי - האומנם ??? שנת 2023 בעיצומה
 מה איתך ? כמנהל , בעלי חברה, יתכן וכבר עברת מספר של אימונים וייעוצים.
האם אתה מוכן לקחת את העסק לצעד הבא?
המפתח לבניית מותג מנצח
 🙏🙏
 

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן