אימון עיסקי

תיכנון אסטרטגי | מאמר זה יעסוק בבנייה  | מדוע תיכנון חשוב | איך בונים תכנית אסטרטגית ולא רק  תכנית עיסקית | מה חשוב בתכנית ל 2023

אני שומע את זה שוב ושוב. כשנושא התכנון האסטרטגי עולה, כל כך הרבה בעלי עסקים מתלהבים מהקונספט אבל שקועים ברעש היום-יומי של ניהול העסק שלהם. "תכנון אסטרטגי? אני עומד באוזני כרגע בהובלת החברה שלי, פשוט אין לי זמן ליצור חזון לטווח ארוך או תוכנית אסטרטגית. אולי בעוד כמה חודשים או בשנה הבאה כשיהיה לי יותר זמן. ”

אבל בואו נודה בזה. כבעל עסק עסוק, לעולם לא יהיה לך יותר זמן ממה שיש לך ברגע זה. כלומר, כל עוד אתה נשלח לעבודה אינסופית בעסק שלך ולעולם לא בעסק שלך. כן, תכנון אסטרטגי לוקח קצת זמן ואנרגיה; אבל בעלי עסקים שמעמידים בראש סדר העדיפויות את התכנון ממוקמים בצורה אקספוננציאלית טוב יותר להצלחה קצרה וארוכת טווח כאחד.

 

תיכנון אסטרטגי עכשיו

תיכנון אסטרטגי

מהו באמת תכנון אסטרטגי?


תכנון אסטרטגי הוא תהליך הנערך על ידך, כמנהיג העסקי, המגדיר ומסכם את הכיוון של החברה שלך, מזהה את המטרות והיעדים ארוכי הטווח שלך, ומתעדף יעדים אלו ליצירת מפת דרכים הניתנת לביצוע להשגת חזון ההצלחה העסקית שלך.
במובן מסוים, אתה יכול אפילו לחשוב על התוכנית האסטרטגית שלך כמו החוקה של העסק שלך, שמנציח את העקרונות שלך ומהווה יסוד כמעט לכל החלטה שאתה מקבל בעסק שלך.
תכנון אסטרטגי גם עוזר לחשוף הזדמנויות לשיפור ביצועים. על ידי חפירה עמוקה לתוך דינמיקה תפעולית, משאבי אנוש ודינמיקה עסקית אחרת, בעלי עסקים מקבלים תובנה לגבי גישות חדשות פוטנציאליות לפיתוח מוצר, תרבות חברה, אסטרטגיות מכירה חדשות ושווקים מורחבים – והתייחסות לבעיות חוזרות שעלולות לפגוע בביצועים ובצמיחה בטווח הארוך.

אשמח לענות על כל שאלה, ניר מקובסקי – ייעוץ עסקי לחברות | דירקטוריון חלופי | TAB

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן