אימון עיסקי
אימון עיסקי

תיכנון אסטרטגי | מאמר זה יעסוק בבנייה  | מדוע תיכנון חשוב | איך בונים תכנית אסטרטגית ולא רק  תכנית עיסקית | מה חשוב בתכנית ל 2023

אני שומע את זה שוב ושוב. כשנושא התכנון האסטרטגי עולה, כל כך הרבה בעלי עסקים מתלהבים מהקונספט אבל שקועים ברעש היום-יומי של ניהול העסק שלהם. "תכנון אסטרטגי? אני עומד באוזני כרגע בהובלת החברה שלי, פשוט אין לי זמן ליצור חזון לטווח ארוך או תוכנית אסטרטגית. אולי בעוד כמה חודשים או בשנה הבאה כשיהיה לי יותר זמן. ”

אבל בואו נודה בזה. כבעל עסק עסוק, לעולם לא יהיה לך יותר זמן ממה שיש לך ברגע זה. כלומר, כל עוד אתה נשלח לעבודה אינסופית בעסק שלך ולעולם לא בעסק שלך. כן, תכנון אסטרטגי לוקח קצת זמן ואנרגיה; אבל בעלי עסקים שמעמידים בראש סדר העדיפויות את התכנון ממוקמים בצורה אקספוננציאלית טוב יותר להצלחה קצרה וארוכת טווח כאחד.

 

תיכנון אסטרטגי עכשיו

תיכנון אסטרטגי

מהו באמת תכנון אסטרטגי?


תכנון אסטרטגי הוא תהליך הנערך על ידך, כמנהיג העסקי, המגדיר ומסכם את הכיוון של החברה שלך, מזהה את המטרות והיעדים ארוכי הטווח שלך, ומתעדף יעדים אלו ליצירת מפת דרכים הניתנת לביצוע להשגת חזון ההצלחה העסקית שלך.
במובן מסוים, אתה יכול אפילו לחשוב על התוכנית האסטרטגית שלך כמו החוקה של העסק שלך, שמנציח את העקרונות שלך ומהווה יסוד כמעט לכל החלטה שאתה מקבל בעסק שלך.
תכנון אסטרטגי גם עוזר לחשוף הזדמנויות לשיפור ביצועים. על ידי חפירה עמוקה לתוך דינמיקה תפעולית, משאבי אנוש ודינמיקה עסקית אחרת, בעלי עסקים מקבלים תובנה לגבי גישות חדשות פוטנציאליות לפיתוח מוצר, תרבות חברה, אסטרטגיות מכירה חדשות ושווקים מורחבים – והתייחסות לבעיות חוזרות שעלולות לפגוע בביצועים ובצמיחה בטווח הארוך.

מה לגבי ביצוע?


המעשה בפועל של תכנון אסטרטגי הוא רק חצי מהמשוואה. הבא מגיע ביצוע.
• העבר את התוכנית האסטרטגית שלך. כלול את הצוות שלך בתהליך התכנון האסטרטגי. על ידי שיתוף צוות המנהיגות והעובדים המוערכים שלך מההתחלה, אתה יוצר הזדמנויות טובות יותר לתמיכה ומחויבות. אולי אפילו תשקול לערוך יום תכנון אסטרטגי לכל הצוות שלך. בין אם העובדים שלך היו מעורבים מההתחלה ובין אם לאו, חיוני לתקשר (ברור ולעתים קרובות!) את התוכנית האסטרטגית שלך לכל אחד בתוך הארגון שלך.
• הגדר יעדים ניתנים לכימות. הגדרת היעדים צריכה להיות בהתאמה לתוכנית האסטרטגית וכוללת יעדים ארגוניים ופרטניים כאחד. לכל מי שעובד בעסק שלך צריכים להיות יעדים מוחשיים ובר-השגה הקשורים ישירות לתוכנית האסטרטגית. ככל שהמטרות הללו נקבעות ובתקווה עולות עליהן, מנהיגות עסקית תקבל הבנה טובה יותר של מדדי ביצועים בודדים ושל אסטרטגיית ניהול הביצועים כולה.
• מעקב ודיווח. מעקב ודיווח הם החברים הטובים ביותר של התוכנית האסטרטגית שלך. ללא מדדים ניתנים לכימות, אובייקטיביים ואחידים שנרשמו וממונפים על פני הלוח, אפילו התוכנית האסטרטגית הטובה ביותר נידונה להיכשל.
כלי תכנון אסטרטגי מובילים

המועצה האלטרנטיבית (TAB) יצרה מספר כלים חזקים באמת לתכנון אסטרטגי המסייעים לבעלי עסקים ליצור חזון משכנע עבור החברות שלהם, להשיג מעורבות גדולה יותר בצוות ולסייע בביסוס תרבות חברה משגשגת.
StratPro של TAB היא תוכנית מנהיגות עסקית המשלבת באופן ייחודי אסטרטגיה ופרודוקטיביות – ובאמת פועלת כזרז לטרנספורמציה עסקית. מיועדת למנהיגים עסוקים ולחברות שלהם, StratPro היא תוכנית עמוסת עוצמה המשלבת סדנאות מנהיגות מומחיות עם מפגשי המשך המוקדשים לביצוע ואחריות.
בעלי עסקים פונים יותר ויותר ל-StratPro של TAB כחלק מתהליך התכנון והביצוע האסטרטגי שלהם מכיוון שהוא יעיל, אפקטיבי ומספק תוצאות.
רוצה ללמוד עוד על StratPro?

קבלו מידע רב בלינק הבא לגבי StratPro.

בניית תיכנון אסטרטגי

אשמח לענות על כל שאלה, ניר מקובסקי – ייעוץ עסקי לחברות | דירקטוריון חלופי | TAB

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן