אימון עיסקי

אסטרטגיית מוצר | אסטרטגיית שירות | להפוך את השירות שלך למוצר

מדוע כדאי לבחור באסטרטגיית מוצר?
אסטרטגיה היא מילה שגורה ואין ספק שדרושה בכל הנוגע לצמיחת החברה. אסטרטגיית מוצר או אסטרטגיית שירות היא נגזרת של אסטרטגיית החברה בכלל ועוד. כיצד יוצרים אסטרטגיית מוצר  שעוזרת לצמיחת החברה והאם זה נכון לכל חברה.

אסטרטגיית מוצר

מהי אסטרטגיית מוצר לעומת אסטרטגיית שירות 

העסק הטיפוסי  מתפתח מקומץ עובדים ואולי מוסיף כמה קבלנים, וככל שהם גדלים, יועצים חיצוניים. הנאמנות העיקרית שלהם היא לעובדים הקיימים שלהם. עליהם לחסוך מזומנים ולעבור מחשיבה לטווח ארוך להישרדות קצרת טווח. זו לא הפתעה שהם מתחילים בקיצוץ יועצים, ואחריהם קבלנים חיצוניים שיעשו כל מה שהם יכולים כדי לשמור על עובדיהם.

שירותים גנריים – בין אם אתה מוכר לצרכנים או לעסקים – הולכים ונחתכים. מעניין שאנו עדיין קונים מוצרים הפותרים בעיה ספציפית. החברות הזוכות במגיפה זו מתמקדות בלייזר בפתרון בעיה מיידית. הציטוט המפורסם של פרופסור הרווארד לשעבר תיאודור לויט תקף כעת מתמיד:

 

מה החשיבות באסטרטגיית מוצר ומה ההבדל בינה לבין שירות ומדוע כדאי לעבור משירות למוצר?

מגיפות, מלחמות ושאר מיני משברים משפיעים באופן לא פרופורציונלי על נותני השירותים. נושא של שינוי אסטרטגי , מציאת אסטרטגיית מוצר או אסטרטגיית שירות חדשני היו בכותרות, לדגומה המעבר של מסכדות ל TAKE AWAY איננו עוד גחמה כי אם שינוי מהותי בעבודתה של המסעדה.

האנשים שמבשלים עבורנו, שומרים עלינו בכושר ושומרים על ניקיון בתים נפגעים קשות. הפסקנו לצרוך שירותים אישיים מתוך רצון לחסוך במזומן, להימנע ממגע אנושי ולהשתמש בזמננו בבית כדי לעשות דברים בעצמנו.

ספקי שירותים עסקיים מושפעים גם הם, כולל כולם החל מקבלנים ועד יועצי IT ועסקים. חברות מבטלות שירותים עסקיים כדי לחסוך מזומנים, לנקוט באמצעי התרחקות פיזית ולהתמקד בהישרדות לטווח הקצר במקום בפרויקטים ארוכי טווח. הם גם חותכים נותני שירותים מתוך נאמנות לעובדים במשרה מלאה על קבלנים ויועצים.

8 שלבים לשינוי אסטרטגיית מוצר

 ישנם שמונה שלבים שונים להפיכת עסק שירות לחברת מוצרים.

שלב 7: מחיר את זה

השירותים מצוטטים לפי שעות, יום או פרויקט ובדרך כלל מגיעים בסוף הצעה מותאמת אישית. מוצרים מפרסמים את מחירם, וזו אחת הסיבות לכך שהם מרגישים מוחשיים יותר. מחיר שפורסם מתקשר שיש לכם הצעה סטנדרטית שלא משתנה עבור כל צרכן.

במקום להתחיל רק ייעוץ, הסופר טאקר מקס ייצר את התובנה שלו בנושא ספר בתוך תיבה (BIAB), תהליך שניתן לחזור עליו לפיתוח ספר. החברה קיבלה את השם Scribe, ותוכלו לראות כיצד הם מתמחרים את השירות שלהם, וכך הוא

 נראה

יותר כמו מוצר.

במקום שירותי הנהלת חשבונות כללית, Bench הוא שילוב של תוכנה ושירותי אנוש. אתה מעלה את נתוני הבנק שלך לתוכנה שלהם, והם מספקים דוחות הכנסה ומאזנים מדי חודש.

כמו כל שירות מיוצר מעולה, הם מיתגו אותו ותמחרו אותו.

שלב 8: מחסור בייצור

אחד היתרונות של עסק שירות הוא שתמיד יש לך מינוף מכירות מכיוון שזמן שלך הוא מועט. מכיוון שאתה לא יכול להרוויח יותר שעות ביום, הלקוחות יודעים שהם צריכים לפעול בכדי לקבל חלק מהזמן שלך.

עם עסק מוצר

, שבו ההיצע שלך תמיד זמין, אתה צריך לתת לאנשים סיבה לפעול היום ולא מחר. זה אומר שעליך לייצר סיבה לפעול ממחסור.

אחת הסיבות שג'ייסון סוונק משתמש בגישה "מזמינה בלבד" למוחו היא לשמור על האשליה של

מַחְסוֹר. אתה לא יכול

לקנות מקום ועליך "לבקש הזמנה."

 סיכום

ייצור השירות שלך הופך אותו

מוחשי יותר עבור הצרכנים. זה גם מאפשר לך לשכור אנשים שיספקו את ההצעה שלך כי זה אותו דבר בכל פעם. לכן כמה מחברות השירותים המצליחות ביותר יוצאות מגדרן לארוז את השירות שלהן כמו מוצר. כיום, במעמקי המגיפה של COVID-19, ייצור הוא קריטי מתמיד.

סקרן ללמוד מידע נוסף על אופן ייצור השירות שלך? ValueBuilder.com

מערכת ה- Value Builder ™ היא שיטה פשוטה לבניית הערך של חברה המשמשת אלפי עסקים ברחבי העולם. ה- Value Builder System ™, המוצעת על ידי רשת עולמית של יועצים בלתי תלויים המכונה Certified Build Builders, כוללת מספר כלי אבחון, כולל ציון ה- Value Builder. עסקים שזוכים בציון בונה ערך של 90 ומעלה שווים כפול מהעסק בעל הביצועים הממוצעים שלנו.

Copyright© 2020 The Value Builder SystemTM and Certified Value BuilderTM are trademarks of Built to Sell Inc.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן