אימון עיסקי

מדוע אימון עיסקי?

אימון עיסקי ממש כשמו, נועד עבור העסק- ובדומה לאימונים רבים המוכרים לנו מתחומי חיים אחרים: מתרגל, מייעל, תורם לידע, מסייע לשיפור הביצועים, מפתח יכולות ומעניק שלל כלים מגוונים להצלחה!

האימון העיסקי מותאם בצורה האידיאלית אל העסק הזקוק לו- ואינו כלי לארגונים גדולים בלבד, כפי שרבים מניחים. האימון מתאים לעצמאים ובעלי עסקים קטנים, סטארטפים, חברות ועסקים בכל גודל, ברגע שהוא מתבצע במקצועיות ובצורה הנכונה.

ההתאמה והליווי הפרטני במהלך האימון, הופכים אותו ליעיל עבור כל אחד מהשלבים בו נמצא העסק. האימון העיסקי יהיה כחלק מהליך הקמה ראשוני ובניית אסטרטגיה עבור עסק חדש, שיפור תחומים ספציפיים ומחלקות בעסק פעיל- כמו שיווק או ניהול לדוגמא, סיוע בהתמודדות עם קשיים מסוגים שונים אליהם נקלע העסק ועוד!

מתמקדים במה שחשוב באמת- המטרה

אחד היתרונות הבולטים ביותר באימון עיסקי, הוא המיקוד אותו הוא מעניק לעסק ומטרותיו. ייעוץ עיסקי וליווי הנכללים באימון המקיף, מסייעים בהצבת מטרה ברורה, הגדרה נכונה של החזון- ובניית האסטרגיה הנכונה, כדי לממש אותם.

האימון מעניק לבעלי העסקים את הזדמנות להציג בעיות ואתגרים בהם נתקלו, בפני איש מקצוע- המאמן, שידע כיצד להתמודד איתם. כמו כן, גם נקודת מבט רעננה המגיעה מפרספקטיבה שונה, תזהה ותאפשר את התאמת הפתרון לאתגר קיים ואף לאתגרים עתידיים.

עסקים רבים בוחרים את האימון העיסקי שלהם נקודתי בלבד, עבור תחומים שאינם מכירים היטב, או תחומים בהם הם זקוקים להכוונה הנכונה: שיווק ואיתור לקוחות, קשרי לקוחות, ניהול זמן אפקטיבי, הצבת יעדים, שיתופי פעולה- בין אם עבודת צוות או שותפים עסקיים, התנהלות פיננסית והיבטים רבים המוכרים בתחום הניהול הארגוני.

משנים מחשבה ולוקחים יוזמה

שינוי בתפיסה ובמחשבה, כמו גם לקיחת היוזמה, הם חלק חשוב מהאימון העסקי כולו ואף לא פעם ולא פעמיים- יהיו המפתח להצלחה!

מאמן מקצועי, יהיה מאמן שיעניק לכם את כל הכלים הדרושים להתייעלות ולהצלחה. אך כאימון לכל דבר, אתם תהיו אלה אשר בסופו של דבר יגרמו לדברים להשתנות לטובתכם, בעזרת ההכוונה והליווי המתאים! אימון עיסקי תורם בנוסף להרגשה הכללית, שיפור הביטחון העצמי ובמקרים רבים משפיע לטובה על מגוון תחומי חיים אחרים.

מלבד לאימון הנכון, מומלץ לבחור במאמן הנכון- כזה שיש לו את התשובות לכל השאלות, אך לא בהכרח יספק לכם אותם באופן מיידי. מאמן שיאפשר ליוזמה שלכם, ליצירתיות שלכם, בנוסף לכל התכונות הייחודיות שלכם ושל העסק, לבוא לידי ביטוי.

סדר וארגון- בראש ובכתב

הסדר והארגון הוא אתגר מוכר בעולם העסקי כמו גם בחיי היומיום. בין אם מדובר בעסק בהקמה, או עסק פעיל- קיימים עסקים רבים אשר יש להם את "כל מה שצריך" כדי להצליח, אך הם אינם מודעים לכך. אימון עיסקי מעניק הכוונה במבחר תחומים- וכדי להבטיח שההכוונה אכן תהיה מדויקת ואפקטיבית, יש צורך לשים דגש על כל הקשור בסדר וארגון.

סדר וארגון כולל את איסוף המידע והנתונים הרלוונטיים המאפשרים לנו להגדיר את מצב העסק הנוכחי: ניתוחים מעמיקים- פנים ארגוניים ושל השוק כולו, בניית אסטרטגיה נכונה הכוללת שלבים ולוחות זמנים להשגתה ועוד. בין אם העסק זקוק לעזרה בהתנהלות הפיננסית ובשיווק בלבד או בין אם מדובר בתחומים רבים בו-זמנית- אימון עיסקי יוודא שהעבודה תתבצע בצורה מסודרת, לוקח בחשבון את המגבלות השונות והופך את האתגר לאפשרי.

אימון עיסקי- לא רק לבעל העסק

כשמדובר בעסק קטן, בעל העסק יהיה הפעיל ביותר בהליך אימון עיסקי. אך אם מדובר בחברה בינונית וגדולה- התהליך בהחלט מתאים למנהלים ועובדים, מרענן ומשפר את העבודה ותחושת השייכות, כמו גם תורם ליצירת אווירה נעימה והגדלת ראש.

ההצלחות שמביא איתו האימון עצמו, בנוסף לביטחון העצמי אותו הוא מעניק וההעצמה האישית אותה הוא מספק- הפכו את האימון העיסקי לכלי מוכר וחלק חשוב מהתנהלותם של העסקים הנעזרים בו. במידה ואתם מתלבטים, כיצד ניתן לקחת את העסק שלכם כמה צעדים קדימה- יכול להיות שאימון עיסקי הוא הפיתרון. למידע נוסף ושאלות, מוזמנים ליצור איתי קשר דרך האתר.

אשמח לענות על כל שאלה, ניר מקובסקי – ייעוץ עסקי לחברות 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן