אימון עיסקי

מאמר זה יעסוק בבניית מותג | אסטרטגיית מיתוג | עקרונות לבניית מותג

 

בניית מותג | 3 עקרונות לבניית מותג

בניית מותג

3 מרכיבים מרכזיים לבניית המותג שלך בהצלחה

 Scroll down for the English version

מיתוג הוא התהליך המקיף של זיהוי העסק שלך בצורה אסטרטגית ולאחר מכן הטמעת המיתוג הזה בכל מה שאתה עושה. ו"הכל" אומר הרבה יותר מסתם עיצוב לוגו מפואר או התזת קו תיוג על כרטיסי הביקור שלך. המיתוג שלך צריך גם לבוא לידי ביטוי באופן מקיף בכל הפעולות והנהלים העסקיים שלך, כולל תהליך המכירה שלך, תרבות החברה שלך, וכמובן הצהרות המשימה והחזון שלך.
באמת, החלק הקשה ביותר בבניית המותג שלך הוא לא כל כך לגבי המקום שבו אתה הולך לצעוק את זה מהגגות; החלק המאתגר ביותר הוא לקבוע איך אתה רוצה שאנשים ירגישו לגבי העסק שלך כשהם שומעים את שמך. זה על איך אתה רוצה להיתפס על ידי העולם, או לפחות שוק היעד שלך.
תחשוב על שני מותגי נעליים מפורסמים מאוד. השם נייקי עשוי להשאיר אותך עם תחושה של עקשנות, עבודה קשה ומצוינות אתלטית (פשוט תעשה את זה!), בעוד שהשם קונברס כנראה יעורר תחושת תרבות נגדית יותר. זה לא במקרה. אל תטעו, החברות הללו השקיעו כמויות אדירות של זמן, מאמץ וכסף כדי להנחיל את המסרים הללו בהצלחה למיתוג שלהן.
עכשיו זה תורך
ראשית החליטו מי אתם רוצים להיות כעסק ומה מבדיל אתכם מהמתחרים שלכם. יש מיליון דרכים לעשות זאת, אבל הכל מתחיל בקצת חשבון נפש. עבוד עם צוות המנהיגות שלך כדי לזהות את החוזקות והחולשות שלך.
המסע של כל עסק בגילוי זהות המותג שלו יהיה שונה. אבל ברגע שאתה עושה את העבודה כדי להחליט מי אתה כעסק וכיצד אתה רוצה שהיעד שלך יתפוס אותך, יש כמה גישות חכמות ליישום אסטרטגיית המותג שלך. הנה שלושת הראשונים:


1. יש לך סיפור


סיפור המותג שלך הוא נרטיב אינפורמטיבי ולעתים קרובות אנקדוטלי שמספר את הסיפור של העסק שלך מהיצירה ועד למקום שבו הוא עומד היום. זה צריך לכלול את הערך שהמותג שלך מביא ללקוחות ולעורר קישוריות, השראה וערך. אל תבלבל את נאום המעלית הסטנדרטי שלך עם סיפור המותג שלך; הראשון רק משקף את מה שהעסק שלך עושה, בעוד שהשני משתף את הקהל שלך מדוע העסק שלך חשוב.
תחשוב על אפל ואיך כולנו מכירים את סיפור המותג של איך סטיב ג'ובס סיעור מוחות על ענקית הטכנולוגיה במוסך שלו. הנרטיב הזה ממחיש גאונות, חדשנות ואולי את הכוח של אדם לשנות את העולם – וגם היום הוא בלתי נפרד מהמותג.

2. "שמור על זה אמיתי" ( בהשראת המקור מאנגלית)


סיפורים מעניינים ומושכים הם נהדרים, אבל לא על חשבון האותנטיות. מיתוג מוצלח תלוי באמיתות ובמראה של שקיפות.
בקיצור, אל תקרין משהו שאתה לא, כי הציבור המתמצא יותר ויותר ירחרח את חוסר הכנות ממרחק של קילומטר.
אפילו לעסקים שמוצאים את עצמם נלכדים בפרסום שלילי (תחשבו על החזרות מוצרים, כשלים בשירות לקוחות, תקלים ניהוליים) יש הזדמנויות לחזק את האותנטיות של המותג שלהם בכנות, ענווה ונדר להשתפר.

3. WALK THE WALK


מיתוג יכול להיות קצת חרב פיפיות עבור בעלי עסקים והחברות שהם מנהלים.
אם אתה ממתג את העסק שלך באור חמלה ואכפתי, כנראה שאתה צריך לחשוב מחדש על מדיניות אי-החזרה, מכיוון שהיא פשוט נוגדת את המותג. או אם המותג שלך הוא כזה שמשקף חדשנות וחשיבה קדימה, אז אולי הגיע הזמן לבטל את הנפקת תלושי שכר מנייר.
קלטת את הרעיון. מנהיגים עסקיים מנוסים מכירים בחשיבות של יישור מותג בתוך עצמם, צוות המנהיגות שלהם, משאבי האנוש שלהם, ובאמת כל מה שהעסק נוגע בו.

אז כשאתה מתחיל בתהליך של בניית המותג העסקי שלך או שיפור המותג שכבר יש לך, הקפד להסתכל פנימה, להיות כנה, ואל תתבייש לספר את הסיפור שלך.

למידע נוסף על הצטרפות ל-TAB Board של עמיתים לעסקים שלך.

סדנת לחצות את הרף

6/22

השנה זו השנה שלי - האומנם ??? שנת 2022 בעיצומה
 מה איתך ? כמנהל , בעלי חברה, יתכן וכבר עברת מספר של אימונים וייעוצים.
האם אתה מוכן לקחת את העסק לצעד הבא?
 🙏🙏
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן