אימון עיסקי

משאבי אנוש הוא תחום שנראה כי גורם לרוב בעלי העסקים למתח רב ביותר. למרבה הצער, ללא מחלקת משאבי אנוש, נושאי משאבי אנוש הופכים לאחריותך, בעל העסק. אם אתה כמו רוב הבעלים איתי אני מתמודד, משאבי אנוש ועבודה עם נושאי עובדים הם החלק בעסק שלהם שהם הכי חוששים ממנו.

 האם גם אתם מצאתם עצמכם עוסקים בניהול ההון האנושי. החברה צומחת ונושא כגיוס וטיפוח העובדים עליכם.

אימון למנכ"לים
THE ALTERNATIVE BOARD
ההמלצה מספר אחת שלי לכל בעלי העסקים היא להשקיע זמן ומאמץ ביצירת מה שלדעתי צריך להיות המסמך החיוני ביותר שלך: ספר העובדים. מדריך לעובדים הוא הבסיס לתכנית משאבי אנוש שלך, מכיוון שהוא פועל להבהרת המדיניות והנהלים של העסק שלך, כמו גם לתקשר עם כל העובדים שלך את כל הציפיות שלך.מדריך לעובדים ישמש גם כהגנה על העסק שלך במקרה של סכסוך פנימי. למרות שהתוכן בספר הידני יכול להיות מורכב או פשוט ככל שתרצה, גיליתי שיש כמה הנחיות כלליות שעליך יהיה לעקוב אחריהם בכדי ליצור ספר ידני יעיל לעובדיך.רכיבים חיוניים של מדריך העובדים שלך מכיוון שמדיניות משאבי אנוש יכולה להיות מסובכת ולא מאורגנת , חשוב שהמדריך שלך ייווצר באופן מקיף ככל האפשר. עבור עסק קטן, מדיניות זו חיונית כדי להבטיח שאתה ועובדיך מוכנים לכל ההיבטים של העסק שלך.הנה מה שלדעתי המדיניות החשובה ביותר לכל בעלי העסקים לשלב בספר העובדים שלהם.

Essential Components of Your Employee Handbook | אימון מנכלים

 
אימון למנכ"לים
Business Coaching

DOWNLOAD GUIDE

נקודות כלליות שאנו מסייעים אימון מנכ"לים

הסבר על מטרת המדריך וצינו הנקודות הבאותהצהרה על שוויון הזדמנויות לעובדים.מדיניות להשכרה חדשה.סקירה כללית על הטרדות ואפליה.מהי מדיניות דלת פתוחה בין עובדים ובעלי עסקיםעל מדיניות הסודיות – מה הרגישות וקבלת אישוריםמה מותר ומה אסור בשימוש במחשבים ובמדיה חברתיתשעות עבודה צפויותאיסור השימוש ב  סמים ואלכוהולהצגת קוד לבוש ומדיניות מצגת אישיתהחזרת מידע ורכוש פרטיים

Timekeeping and Payroll

מעקב אחר שעות עבודהתשלום ותמורהניכוי צ'קים בשכריתרונותתוכניות הטבותחופשת מחלה, חופשה אישית וחופשת שכולימי חופשהחגים סטטוטורייםהיעדרות בגלל מילואיםחופשת לידה או אבהות

Essential Components of Your Employee Handbook | אימון מנכלים

 
יצירת מדריך לעובדים שלך יכולה להיות קריטית עבור העובדים שלך כדי להבין היטב את המדיניות העסקית שלך ואת תנאי העסקתך. אני ממליץ לעובדים שלך לאשר ולחתום על ספר היד לאחר סיום הקריאה בו, ולאחסן את החתימות ואת המדריך לעיון עתידי. הרכבת מדריך יעיל לעובדים עשויה להיראות מרתיעה, אך יש צורך להתוות ולעביר את כל המדיניות הדרושה לעובדיך. בבלוג הבא, נמשיך את הדיון שלנו בנושאים הקשורים למשאבי אנוש: אשתף אתכם בכמה תובנות לגבי שיטות העבודה המומלצות לשמחת הצוות שלכם.לקבלת אימון מנכ"לים  אישי על אחד ועצות עמיתים מבעלי עסקים אחרים כמוך, הפוך להיות חלק מוועדת TAB עוד היום.

Essential Components of Your Employee Handbook | אימון מנכלים

 

אשמח לענות על כל שאלה, ניר מקובסקי – ייעוץ עסקי לחברות כשאתה גם "משאבי האנוש" בעסק|אימון למנכלים

מוזמנים ליצור קשר – ניר מקובסקי – מאמן עיסקי מומלץ לעסקים חברות וסטארטאפים

אימון למנכ"לים
נגן וידאו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן