אימון עיסקי
אימון עיסקי

מאמר זה יעסוק בבניית תכנית המשכיות עיסקית | קיימות עיסקי| מדוע מוכרחת לעסק

דירקטוריון TABX –

הוא ארגון בלעדי, מבוסס חברות, המסייע לבעלי עסקים ומנהיגים עסקיים אחרים להשיג יותר – יותר רווחיות, פרודוקטיביות והגשמה אישית.

אנו עושים זאת באמצעות שילוב ללא תחרות של תובנות בין עמית לעמית, אימון עסקי עם מאמנים מוסמכים של TAB וכלים ומשאבים קנייניים של TAB המחברים בין בעלי עסקים לאלפי עמיתיהם ברחבי העולם.

באמצעות פלטפורמת הידע וההדרכה שלנו, TAB מספקת עצות בעולם האמיתי שמבטיחות תוצאות אמיתיות על ידי סיוע לבעלי עסקים להישאר ממוקדים במה שחשוב ביות

תכנית המשכיות עיסקית

כל מה שרצית לדעת על תכנית המשכיות עיסקית

למה  בהחלט, ללא ספק, בנחרצות,  צריך תוכנית המשכיות עסקית

 Scroll down for the English version

תוכנית המשכיות עסקית (BCP) היא אחד מאותם דברים שקל להתעלם מהם עד שמתרחש אסון ולחברה נותרת לברוח בדרכה להתאוששות. או גרוע מכך, העסק פשוט קורס בגלל חוסר מוכנות ותכנון. כן, זה התרחיש הגרוע ביותר, אבל כשנוף האיומים הנוכחי הוא מה שהוא, התחזית העגומה אינה היפרבולית בשום אופן.
לפי הממשל האמריקאי (סוכנות FEMA ), 40% מהעסקים הקטנים והבינוניים (SMBs) לעולם אינם נפתחים מחדש לאחר אסון, ועוד 25% נכשלים תוך שנה. מספרים מדהימים, והם נוגעים רק לאיומים סביבתיים כמו , סופות, שריפות ורעידות אדמה. אבל מה לגבי איומי סייבר? התקפות כופר הן ללא ספק מגיפה ומביאות עסקים בריאים על ברכיהם, גם לאחר שהאקרים מקבלים תשלום. מומחי אבטחת סייבר מדווחים כי 60% מהעסקים הקטנים יוצאים מהעסק תוך שישה חודשים לאחר מתקפת סייבר או פרצת נתונים.
בעלי עסקים רבים מאמינים בקוצר רואי שתוכנית ההתאוששות שלהם מאסון מספיקה כדי להגיע לצד השני של אירוע קטסטרופלי. אבל המשכיות עסקית והתאוששות מאסון הם לא אותו דבר. מטרת BCP היא לשמור על עסק תפעולי לאורך כל אסון, בעוד שהתאוששות מאסון נוגעת לשחזור נתונים ותשתיות IT לאחר אירוע הרסני. התאוששות מאסון היא למעשה תת-קבוצה חיונית של BCP מקיף.
אז עכשיו זה הזמן להפוך את המוכנות לאסונות בראש סדר העדיפויות בעסק שלך.

10 אסונות פוטנציאליים העומדים בפני עסקים קטנים, רשימת מצבי החירום

הפוטנציאליים היא עצומה, אך רוב האירועים השליליים נופלים בתוך או בסמוך לתנאים הבאים:
• התקפות סייבר, וירוסי מחשב והפרות נתונים
• מגיפות גלובליות
• אסונות טבע כולל שריפות, שיטפונות, הוריקנים, סופות טורנדו ורעידות אדמה
• סופות חורף או גלי חום
• הפסקות חשמל
• הפרעות עקב טעות אנוש
• חבלה בעובדים
• ציוד מיושן ותקלות מערכת בלתי צפויות
• הפרעות בשרשרת האספקה
• מצבי בני ערובה
• פעולות טרור
המטרה של תוכנית המשכיות עסקית
BCP היא תוכנית פעולה מתועדת שנועדה למזער את זמן ההשבתה הנגרמת כתוצאה מאירוע שלילי ולהבטיח שהפעולות יתנהלו בצורה חלקה ככל האפשר עד שמערכות סטנדרטיות יחזרו לפעול. BCPs פועלים כמדריך הכולל פעולות מקיפות בצד החברה וגישות לתרחישי אסונות רבים. המטרה של BCP היא למזער את ההסתברות להפרעות עסקיות, להכיל את האיום ככל האפשר, ולשחזר את הפעולות הסטנדרטיות לאחר אירוע בצורה יעילה ואפקטיבית ככל האפשר.

 

5 השלבים הראשונים ליצירת תוכנית המשכיות עסקית

עיצוב תוכנית המשכיות עסקית יעילה יכולה להיות משימה ענקית, ולכן חברות רבות בוחרות לערב מומחי BCP. חברות אבטחת סייבר כוללות לרוב שירותי BCP שאינם מוגבלים רק לאיומי טכנולוגיה

עיצוב תוכנית המשכיות עסקית יעילה יכולה להיות משימה ענקית, ולכן חברות רבות בוחרות לערב מומחי BCP. חברות אבטחת סייבר כוללות לרוב שירותי BCP שאינם מוגבלים רק לאיומי טכנולוגיה.
בעלי עסקים שמוכנים ליצור BCP באמצעות המשאבים הפנימיים שלהם צריכים לשקול את הדברים הבאים:
1. אסוף צוות. זהה ראשי מחלקות ויועצים מהימנים שיכולים לעזור לך לדמיין ולמפות את התנועה של אנשים ותהליכים. זה יהיה צוות ניהול המשכיות עסקית שלך.
2. זיהוי סיכונים פוטנציאליים. זה יכול לתפוס בעלי עסקים לא מוכנים, כשהם נכנסים לפרויקט בציפייה לקומץ של תרחישי איום, אבל מבינים במהירות שיש הרבה יותר סיכונים פוטנציאליים מהצפוי. חפרו לעומק עם צוות ניהול ההמשכיות העסקית שלכם ובצעו מחקר מקוון על אירועי חירום אחרונים.
3. תעדוף את בטיחות העובדים. בעוד שפעולות עסקיות חשובות, כל BCP צריך לשקול קודם כל את בטיחות העובדים ורווחתם. התחל ביצירת רשימה של כל עובד, יחד עם פרטי התקשרות. כלול מחלקות ולמי הן מדווחות.
4. תכנון המשכיות ואסטרטגיות התאוששות. זה המקום שבו אתם מציבים תרחישי איום, קובעים כיצד תעמדו בביקוש המבצעי או תפחית אובדן, ותמפה דברים כמו פינוי או הנחיות הישארות במקום, ערוצי תקשורת חירום, אמצעי עצירה מבצעיים וכדומה. צפו לבזבז כמות ניכרת של זמן בתכנון המשכיות.
5. בדוק את ה-BCP שלך. לאחר השלמתו, יש להעריך כל תרחיש ב-BCP שלך לגבי היתכנות, יעילות ובטיחות. קבל רכישה מהצוות שלך ושמור על אוזן קשבת להצעות ושינויים.
אמנם כיסינו כאן הרבה אדמה, אל תטעו, זה רק קצה הקרחון. יצירת תוכנית המשכיות עסקית היא משימה די גדולה שדורשת הרבה מאוד הון עצמי ומחשבה מוקדמת.
מעוניין בצלילה עמוקה יותר ליצירת BCP עבור העסק שלך?
לחץ כאן אם תרצה שנשלח לך את הספר הלבן הקרוב לתכנון המשכיות עסקית, זמין בהמשך הקיץ. השלם את שדות אנשי הקשר והזן "אנא שלח לי את ה-BCP הלבן שלך" בקטע ההערות. נשלח לך מייל ברגע שזה יהיה מוכן..

אשמח לענות על כל שאלה, ניר מקובסקי – ייעוץ עסקי לחברות | דירקטוריון חלופי | TAB

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן