אימון עיסקי

הוראות הפעלה: מפלצת המענה האוטומטי שמחכה לשבת על האתר שלך

הצ'אט בוט, התוכנה שתרווח לך את הלו"ז משירות לקוחות איטי ומייגע ותשכנע את הלקוחות שלך לקנות לפני שאפילו דיברת איתם…
עם כניסתם של אתרים כמו פייסבוק, קיק ומאני-צ'אט עם פלטפורמות הענק שלהם לשליחה אוטומטית של הודעות עבור חברות, צ'אט-בוט התפוצצה כמפץ מטאורי.
נכון לפברואר 2016 לא נשלחה אפילו לא הודעה אוטומטית אחת בפייסבוק וביולי נכון לאותה שנה נשלחו כבר 350 מיליון הודעות. 
בטח כבר ראית צ'אט-בוט בפעולה, מאז הם התרבו בכל סוגי אתרי המסחר השונים.
בהתחלה אולי חשבת שאתה מדבר עם בן-אדם אמיתי, כי הוא קופץ עם שם ותמונה, "איך אוכל לעזור לך?" או "יש לך עוד שאלות?"
זה בגלל שהשימוש באינטליגנציה מלאכותית עלה שלב עם כניסת הצ'אט-בוט לשוק. וזה יכול להיות בידיים שלך.
ברוב הפעמים צ'אט-בוט יחליף איש שירות לקוחות בדברים ה"רוטיניים" וה"קלים" באופן יחסי… מה שמוריד מכוח העבודה עבור חברות רבות את בזבוז הזמן של איש שירות הלקוחות שלהם ובכך מייעלים את הזמן הפעיל של כוח האדם האמיתי בכ 80%.

אז בואו נבדוק למה זה טוב?

צ'אט-בוט שימושי מאוד עבור מגוון רחב של משימות , החל משאלות עם תשובות נפוצות ועד לתמיכה מלאה בחצי מתהליכי המכירה, זאת אומרת שכאשר הלקוח כבר מגיע למגע אנושי הוא כבר "חצי מבושל" לסגירה.
אחד היתרונות הגדולים של צ'אט בוט זה הייעול של זמני העבודה הפעילים של העובדים , בעזרת צ'אט-בוט אנחנו יכולים לפנות את העובדים שלנו לטפל בבעיות רציניות יותר , ובמשימות חשובות יותר.
היתרון הבולט ללקוח הסופי זה שהוא מקבל את התשובות בצריכה המיידית, מה שהיה יכול לקחת זמן אילו התערבה יד אדם בתהליך – בדיוק כמו שהלקוח הישראלי אוהב!
יתרון נוסף הינו היכולת לאסוף נתונים לגבי סוגי השאלות ולנתח אותם.

לסיכום , צ'אט-בוט לא בהכרח נכון עבור כל עסק , בסופו של דבר הלקוח הסופי מעוניין במגע האנושי אבל אם אתה מוצא את עצמך חוזר על עצמך יותר מדי פעמים ומשתמש בתבניות מוכנות כתשובות לשאלות חוזרות ונשנות , או אם אתה מוצא את עצמך מתעסק בשירות לקוחות בצורה שמציפה את הלו"ז הגם ככה צפוף שלך, או שאתה מרגיש שיש חלקים שבהם הלקוח יכול לעבור את חצי מהתהליך לפחות בעזרת צ'אט-בוט ולהגיע אליך "חצי אפוי" אז אולי כדאי שכן תכניס צ'אט-בוט לעסק שלך.
כמובן שאלו רק כמה דוגמאות, ומקווה שתמצא את הדרך להתחיל להכניס צ'אט-בוט לעסק שלך, בסופו של דבר צ'אט-בוט מספק מעורבות בזמן אמת שזמינה ללקוחות שלנו 24/7 וברמה המיידית, מה שגם משדר ללקוח רמה מסוימת של יוקרתיות, כיוון שזמינות מהסוג הזה הינה דבר אשר שמור רק לחברות ענק את אותה יוקרתיות אתה תשיג בפחות מ 50$- לחודש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן